“Tarih Kurdu”

Kuruluşu, Geçmişi ve Amacı

2010 yılının Temmuz ayında kurulan “Tarih Kurdu“, tarih alanında Türkiye ve dünyadaki gelişmeleri inceleyerek analiz eden sosyal medyanın lider hesapları arasındadır. Gündeme yön veren birçok profesyonelin günlük olarak takip ettiği hesabımız, güncel konuların tarihi örneklerinden,  geleceğimize ışık tutabilecek tarihi bilgilere kadar, dikkat çekici görsel öğeler, grafikler vb. eşliğinde başta Twitter(@tarihkurdu) hesabımız olmak üzere Facebook, Pinterest gibi sosyal mecralarda gerektiğinde geniş kapsamlı, genel olarak ise can alıcı noktalara değinerek, yazı ve analizler paylaşmaktadır.

2010 Temmuz ayında “Tarih ve Kareler” ismiyle paylaşım yapmaya başlayan hesabımız zaman içerisinde evrimleşerek “Tarih Kurdu” adı altında paylaşımlarına devam etmektedir. Diğer Sosyal Medya ortamlarında da yelpazesini genişletmiş ve Türkiye’de tarihin kalbinin attığı yerlerden biri haline gelmiştir.

“Tarih Kurdu”; 2016 yılı içinde hem tarihkurdu.net‘i satın alarak içerik alanını büyütmüş, hem de tarih konularında daha detaylı bilgiler vererek, takipçilerine sunduğu kullanışlı arayüzü sayesinde doğru bilgiye ulaşmayı kolaylaştırma amacında bir adım daha ileriye gitmeyi hedeflemiştir.