Kapat

Maksim Gorky ve Leo Tolstoy, Yasnaya Polyana, 1900...

Daha Fazla Göster...

Unutulmaz En İyi Tarihi Filmler – En İyi 10

Anasayfa
Sanat Unutulmaz En İyi Tarihi Filmler – En İyi 10
En İyi Tarihi Filmler - Schindler'in Listesi

En İyi Tarihi Filmler – Top 10

Belgesel filmler tarihi anlamak için en doğru yol olsa da, çoğu zaman tarihsel olayların, duygusal ağırlığını yakalamanın en iyi yolu, onları dramatik bir şekilde ortaya koymaktır. Aşağıda, şimdiye kadar çekilmiş bize göre en iyi tarihi filmler var ve eminiz ki sizin aklınızda da bu listede olması gereken bir çok film var. Listede görmek istediğiniz filmleri de yorum kısmına yazabilirsiniz.

1. 12 Yıllık Esaret

1. 12 Yıllık Esaret - Aynı adı taşıyan On İki Yıllık Bir Köle (1853) kitabından uyarlanan film , New York'ta özgür olarak doğmuş ve daha sonra Deep South'da köle tüccarları tarafından kaçırılan siyahi Amerikalı Solomon Northup'un öyküsünü anlatıyor. En İyi Tarihi Filmler 1 Numara

1. 12 Yıllık Esaret – Aynı adı taşıyan On İki Yıllık Bir Köle (1853) kitabından uyarlanan film , New York’ta özgür olarak doğmuş ve daha sonra Deep South’da köle tüccarları tarafından kaçırılan siyahi Amerikalı Solomon Northup’un öyküsünü anlatıyor. En İyi Tarihi Filmler 1 Numara

2. Schindler’in Listesi

2. Schindler'in Listesi - Film soykırım sırasında, Nazi toplama kamplarından 1200 Yahudiyi kurtarmak için bağlantılarını kullanan, Alman işadamı Oskar Schindler'in hikayesini anlatıyor.

2. Schindler’in Listesi – Film soykırım sırasında, Nazi toplama kamplarından 1200 Yahudiyi kurtarmak için bağlantılarını kullanan, Alman işadamı Oskar Schindler’in hikayesini anlatıyor.

3. Sophie’nin Seçimi

3. Sophie'nin Seçimi - Kurgusal bir soykırım hikayesi anlatan film, toplama kampında iki çocuğuyla kalan bir annenin çocuklarından birinin öldürülmek için seçime zorlanmasını ve sonrasındaki hayat mücadelesini anlatmaktadır.

3. Sophie’nin Seçimi – Kurgusal bir soykırım hikayesi anlatan film, toplama kampında iki çocuğuyla kalan bir annenin, çocuklarından birinin öldürülmek için seçime zorlanmasını ve sonrasındaki hayat mücadelesini anlatmaktadır.

4. Cesur Yürek

4. Cesur Yürek - Braveheart , İskoç Bağımsızlık Savaşı sırasında büyük önderlerden biri olan İskoç şövalye William Wallace'ın hikayesini anlatıyor.

4. Cesur Yürek – Braveheart , İskoç Bağımsızlık Savaşı sırasında büyük önderlerden biri olan İskoç şövalye William Wallace’ın hikayesini anlatıyor.

5. Er Ryanı Kurtarmak

5. Er Ryanı Kurtarmak - Steven Spielberg'in bu filmi slistelerde en iyi tarihi filmlerden biri olarak anılıyor ve en iyi savaş filmi olarak kabul ediliyor.

5. Er Ryanı Kurtarmak – Steven Spielberg’in bu filmi slistelerde en iyi tarihi filmlerden biri olarak anılıyor ve en iyi savaş filmi olarak kabul ediliyor.

6. Lincoln

6. Lincoln - ABD Başkanı Abraham Lincoln'ün yaşamının son dört ayını anlatmaktadır.

6. Lincoln – ABD Başkanı Abraham Lincoln’ün yaşamının son dört ayını anlatmaktadır.

7. Joyeux Noel

7. Joyeux Noel - Fransız filmi Joyeux Noel; Fransız, İngiliz ve Alman askerlerinin gözünden Birinci Dünya Savaşı Noel ateşkesini anlatıyor.

7. Joyeux Noel – Fransız filmi Joyeux Noel; Fransız, İngiliz ve Alman askerlerinin gözünden Birinci Dünya Savaşı Noel ateşkesini anlatıyor.

8. Haberci

8. Haberci - Film kahraman olarak bilinen Joan of Arc'ın çocukluk yıllarından, İngilizlerin eline düşerek öldüğü 1451 yılına kadar olan hikayesini anlatıyor.

8. Haberci – Film kahraman olarak bilinen Joan of Arc’ın çocukluk yıllarından, İngilizlerin eline düşerek öldüğü 1451 yılına kadar olan hikayesini anlatıyor.

9. Başkanın Adamları

9. Başkanın Adamları - Bu siyasi gerilim filmi, Washington Post'ta çalışan gazeteciler; Bob Woodward ve Carl Bernstein'ın 1970'lerin ortalarında Başkan Richard Nixon'u deviren Watergate skandalını ortaya çıkaran gazetecilerin gerçek hikayesini anlatıyor.

9. Başkanın Adamları – Bu siyasi gerilim filmi, Washington Post’ta çalışan gazeteciler; Bob Woodward ve Carl Bernstein’ın 1970’lerin ortalarında Başkan Richard Nixon’u deviren Watergate skandalını ortaya çıkaran gazetecilerin gerçek hikayesini anlatıyor.

10. Bonnie ve Clyde

10. Bonnie ve Clyde - 1967 yapımı bu film 1930 yılında yaşanan Büyük Buhran döneminde bir çok hırsızlık olayına karışan ve daha sonra polis tarafından öldürülen bir çiftin gerçek hikayesini anlatmaktadır.

10. Bonnie ve Clyde – 1967 yapımı bu film 1930 yılında yaşanan Büyük Buhran döneminde bir çok hırsızlık olayına karışan ve daha sonra polis tarafından öldürülen bir çiftin gerçek hikayesini anlatmaktadır.

KAYNAKLAR: 1 2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir