Kapat

Bu makinanın adı "Phonoliszt-Violina"
Piyanoyu ve üç kemanı birleştiren otomatik müzik makinası. 1907 yılında Alman piyano yapımcısı Hupfeld tarafından yaptırılmış.

Daha Fazla Göster...

Hippiler: Toplumsal Düzene, Tüketime ve Şiddete Karşı

Anasayfa
Galeriler Hippiler: Toplumsal Düzene, Tüketime ve Şiddete Karşı

TDK’ya göre Hippiler

Hippi sözcüğü TDK sözlüğünde şöyle tanımlanmış; Hippiler toplumsal düzene, tüketime ve şiddete karşı çıkan, derbederce yaşayan, örgütlenmemiş gençler topluluğu.

İsterseniz Hippileri daha iyi anlamak için yazımıza ve fotoğraf galerimize göz atmadan önce Scott McKenzie’nin ‘San Fransisco’ şarkısını oynatın…

Hippilik Akımı nedir?

1970’li yıllarda genç insanlar arasında hızla büyüyen bir sistem karşıtlığı ve özgür yaşama arzusu gelişiyordu. Genç erkeklerin savaşlara katılmaya zorlanması ve genç kızlara geleneksel yaşam tarzının dayatılması sonucu ortaya farklı komünler çıkmıştı. Bir araya gelen gençler kendi düzenlerini kuruyor ve tamamen doğal bir şekilde yaşayarak dünyanın tadını çıkarmaya çalışıyordu. Kimilerine göre bu ahlaksızca bir davranış, kimilerine göreyse yapılması gereken. Fakat herkes ortaya çıkan hippi grupların ilginç yaşam tarzlarını hayretle takip ediyordu.

Hippi kültüründen geriye birçok şey kaldı; müzikler, resimler, ilginç kurallar ve elbette fotoğraflar. Bu galeride birbirinden ilginç yaşam tarzları olan bu organik topluluğun fotoğraflarını bulacaksınız;

Hippiler: Toplumsal Düzene, Tüketime ve Şiddete Karşı
Hippiler: Toplumsal Düzene, Tüketime ve Şiddete Karşı

Bonus

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir